FOMU krijgt regelmatig vragen over Agfa-Gevaert. Het bedrijfslogo doorheen de tijd kan helpen bij de datering van fotopapier of verpakkingen.
Hoe beïnvloeden beelden onze blik op de wereld? Wat vertellen – of verbergen – foto’s? FOMU en Mediawijs bundelen de krachten om beeldgeletterdheid bij jongeren te versterken.
Hoe kijken zoon Antony Penrose en kleindochter Ami Bouhassane naar hun beroemde (groot)moeder Lee Miller? In deze video gaan ze met elkaar in gesprek over haar fascinerende leven en werk.
Hoe kijk je kritisch naar beelden die in een andere tijdsgeest zijn ontstaan? In dit essay wordt dit spanningsveld niet vermeden, maar juist centraal gezet.
Trigger #6 is tot stand gekomen in samenwerking met gastredacteur Taous Dahmani en is een verzameling foto’s, essays en archiefmateriaal die sociaal-politieke bijeenkomsten in de SWANA-regio (Zuidwest-Azië en Noord-Afrika) opnieuw definieert.
“De expo slaagt er in om geschiedenis te linken aan actuele thema’s en vraagstukken, door kritisch terug te blikken en uit te nodigen om lessen te trekken uit het verleden”. ★ ★ ★ ★ ★ De Standaard
Op uitnodiging van FOMU verkent beeldend kunstenaar Katja Mater de museumcollectie en maakt een bijzondere selectie rond het thema ‘tijd’.
Bestaat er zoiets als dé queer persoon, universeel en uniform? Het internet wil graag doen geloven van wel.
In deze derde editie krijgen vier opkomende beeldende kunstenaars de ruimte om hun werk te tonen in een groepstentoonstelling bij Het Bos én om met elkaar en het publiek in gesprek te gaan tijdens een ChitChat & Print Sale in FOMU.
Ter gelegenheid van 200 jaar fotografie lanceren FOMU en bpost een bijzondere reeks nieuwe postzegels. Op de postzegels zie je een selectie van 19de-eeuwse foto’s uit de tentoonstelling EARLY GAZE.