FOMU NL

NT2 2020 1

Rondleiding - Nederlands oefenen voor NT2

  • Prijs activiteit € 104.5
  • Max. aantal deelnemers 15
  • Duur 1.5u
  • Locatie FOMU

Door simpele vragen te stellen, ontstaat een gesprek rond een foto. De deelnemers gaan in dialoog met hun medestudenten, exploreren het museum, en experimenteren met taal. Ze vertrekken telkens vanuit de beelden die ze zien, en gaan nadien ook zelf aan de slag met de camera.

Visual Thinking Strategies (VTS) is een methode om naar kunst te kijken. Je leert zonder enige ervaring op een makkelijke manier kritisch naar kunst kijken. Deze methode werd ontwikkeld door cognitief psycholoog Abigail Housen en Philip Yenawine, diensthoofd educatie in het museum voor moderne kunst in New York.

De vragen die de gids stelt, stimuleren de deelnemers nauwkeurig te observeren, formuleren en onderbouwen wat ze zien. Zo nemen ze actief deel aan het gesprek. Iedereen, ongeacht hun intelligentieniveau en (culturele) achtergrond, kan deelnemen aan het gesprek via de VST-methode. Kunst vereist namelijk geen achtergrondkennis. Het is toegankelijk en tijdloos. Iedereen interpreteert kunst ook op een andere manier. Er bestaan dus geen foute antwoorden. De deelnemers van de rondleiding voor anderstalige nieuwkomers worden gestimuleerd om binnen de groep hun eigen visie naar voren te brengen.

 

Wat mag je verwachten?
 

  • Een rondleiding van 50 tot 60 minuten
  • Na de rondleiding is er een vrij moment van ongeveer vijftien minuten. De cursisten kunnen dan op hun tempo de tentoonstelling bekijken. De gids is beschikbaar voor vragen.
  • We bespreken drie tot vier foto’s via de VTS-methode
  • De deelnemers worden in een groepsconversatie gestimuleerd om hun mening en appreciatie over het werk of thema te delen (met behulp van emoticons voor beginnende cursisten).
  • Als afsluiter maken de cursisten zelf foto’s die bij een zelf gekozen emoticon passen. Hiervoor is ongeveer vijftien minuten uitgerekend.
  • Het FOMU-team voorziet een toolkit voor NT2-docenten om hun bezoek voor te bereiden

     

Handleiding voor begeleiders en docenten

Om het museumbezoek zo waardevol mogelijk te maken en de rondleiding zo goed mogelijk te laten verlopen, kan je voorafgaand de Informatiebrochure VTS voor NT2 downloaden. Deze brochure is een nuttige handleiding met informatie en tips ter voorbereiding van je museumbezoek.

Download hier de informatiebrochure

 

Praktische informatie
 

  • Deze rondleiding is geschikt voor alle niveaus. Van Alfaklassen tot niveau C2, iedereen is welkom
  • Maximum 15 personen per groep
  • Duur: 90 minuten
  • Museumtoegang: gratis voor bezoekers jonger dan 18 jaar
  • Je kan elke dag, uitgezonderd op maandag, een rondleiding boeken tussen 10u en 18u. 


RESERVEREN 

Voor rondleidingen die plaatsvinden vóór 1 oktober 2025 kan je HIER terecht.
Wil je een rondleiding aanvragen die plaatsvindt na 1 oktober 2025? Dan klik je HIER

  • NT2-scholen in Antwerpen: gratis via subsidies Stad Antwerpen. Meer info.
tickets