Ontdek de eerste overzichtstentoonstelling van de invloedrijke Amerikaanse kunstenaar Carrie Mae Weems (1953) in België. Via indringende foto’s en video-installaties verkent Weems thema’s als ras, gender, macht en herinnering. Tijdens een rondleiding met een FOMU-gids duik je in het werk van deze toonaangevende kunstenaar.
Carrie Mae Weems is vaak zelf onderwerp, gids en muze in haar foto’s. Haar ervaringen als zwarte vrouw zijn het vertrekpunt voor haar onderzoek naar ‘vergeten’ geschiedenissen. Ze toont plekken die vaak buiten beeld blijven: van intieme keukentafels tot filmsets, van Afrikaans-Amerikaanse kerken tot voormalige plantages. Weems verweeft persoonlijke verhalen in haar werk om de complexiteit en onrechtvaardigheid in de wereld vandaag aan te kaarten.
De tentoonstelling omvat meer dan honderd foto’s en video’s , waaronder bekende reeksen zoals Museums (2006) en Kitchen Table Series (1990). Speciaal voor deze expo creëerde Weems de reeks Preach (2024), over het belang van geloof. Kunst en spiritualiteit tonen hun kracht als vormen van verzet.
Carrie Mae Weems' werk is wereldwijd verzameld en/of tentoongesteld in o.a. MoMA, Guggenheim (New York), Tate, Barbican (Londen), Centre Pompidou (Parijs), Luma (Arles) en het Stedelijk Museum (Amsterdam).
De tentoonstelling wordt georganiseerd door Gallerie d'Italia – Intesa Sanpaolo en Aperture en is samengesteld door Sarah Hermanson Meister.
Praktische informatie
- Duur: 90 minuten (1,5 uur)
- Max: 20 personen per groep
- Per tijdslot kan één groep tegelijkertijd starten.
- Museumtoegang niet inbegrepen: bekijk onze tarieven op https://fomu.be/plan-je-bezoek
- Periode: van 20.03.2026 t.e.m. 23.08.2026
Wat kan je verwachten?
- Tijdens een rondleiding van 1,5 uur neemt de gids je mee doorheen het oeuvre van Carrie Mae Weems.
- De gids gaat dieper in op een selectie foto’s en belicht de maatschappelijke context van de werken.
- De gids gebruikt gesprekstechnieken zoals Visual Thinking Strategies om de groep te betrekken
- Je wordt gestimuleerd om bewust en verdiepend te kijken naar de foto’s en filmbeelden
- Je kan fluistersets (audioversterking) reserveren voor je rondleiding. Vraag dit vooraf aan door een mailtje te sturen naar info@fomu.be